SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Ondřej Čelůstka

Jméno Ondřej Čelůstka zhruba před rokem některým lidem nic moc neříkalo. Talentovaný obránce hrával za Zlín a jeho kariéra byla teprve v zárodku. U nás „expert“ na talenty, trenér Slavie Karel Karolín si ho však všiml a nebál se ho ve dvaceti letech koupit za pár miliónů z moravského klubu.
Jeho kariéra vyletěla, od té doby, co oblékal dres sešívaných, jako raketa. Po půlroce si za skvělé výkony, ať už na stoperovi, pravém či levém kraji obrany, Čelůstka vysloužil půlroční hostování v Palermu, který na něj může uplatnit opci na přestup, jestli se bude rodák ze Zlína jeho představitelům zamlouvat.

Muž s číslem 5 na zádech pravidelně nastupuje za U-21, taky si zahrál na MS U-20 v Egyptě, kde nastupoval na pravém kraji obrany, což mu je nejmilejší post. S ČR se ale na turnaji rozloučil už v somifinále, když Dovalilovi mladíci podlehli Maďarsku na penalty.

Ačkoliv se Slavii celý podzim nedařilo, on byl jeden zmála, který měl formu. Odehrál čtrnáct zápasů, v nichž se dokonce jednou trefil.

V dotazníku pro slávistický klub napsal, že jeho koníčky jsou spánek, auta a hudba. Chutnají mu lasagne a pije jablečné a různě ovocné džusy. Jeho fotbalový sen je vyhrát Ligu mistrů. Vzor je Cafú. Velký příklad si bere i z Pavla Nedvěda, který podlě něj odevzdal fotbalu vše, jeho pracovitost je prý neocenitelná.

Česku roste velice nadějný krajní obránce, který by mohl za pár let vytlačit ze sestavy z áčka nároďáku Zdeňka Grygeru či Zdeňka Pospěcha.

Názor autora:
Přiznám se, je to celkem můj oblíbenec. Moc jsem si nepřál, aby odešel do Palerma, ale třeba se tam prosadí, i když dle mě by měl ještě pořádně vyzrát v Gambrinus lize. Naštěstí tam jde prozatím jen na půlroční hostování, tak kdyžtak se může vrátit a navázat na velice slušné výkony z podzimu.

Fakta:
Jméno: Ondřej Čelůstka
Narozen: 18. červnas 1989 ve Zlínu, ČR
Výška: 186 cm
Váha: 80 kg
Post: obránce
Klub: SK Slavia Praha (momentálně je na půlročním hostování v Palermu)
Žádné komentáře