SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Matěj Vydra

Dnes Vám představín velice nadějného útočníka jménem Matěj Vydra, který se v zimě přesunul z Vysočiny Jihlava do Baníku Ostrava.
Za tohoto teprve sedmnáctiletého mládežnického reprezentanta zaplatil moravský klub 15 miliónu korun.

V Jihlavě Vydra vytvořil mladé útočné duo se Stanislavem Teclem, jenž pro změnu odešel do Slavie. Mimochodem k sešívaným přestoupil ve stejný den, jako Vydra. Akorát, že odešel na půlroční hostování s opcí na přestup. Tato dvojka vstřelila na podzim dohromady devět branek. Vydra nastřílel tři, Tecl šest.

Ale zpět k samotnému Vydrovi. Jeho nový trenér Miroslav Koubek se nechal slyšet, že je opravdu šťastný z tohoto nákupu.

"Dostal jsem opožděný vánoční dárek,“ usmál se na tiskové konferenci. Samotného mě to překvapilo, protože se jedná o jeden z největších talentů českého fotbalu vůbec. I přes svůj věk toho má Matěj hodně za sebou,“ dodal.

K rodákovi z Chotěboře se také vyjádřil Werner Lička, generální manažer FCB. "Matěj má optimální předpoklady, je rychlý, silný na míči a umí řešit finální fázi," řekl Lička.

Ano, Vydra má velké předpoklady k tomu, aby se stal kvalitním fotbalistou. Ovšem od sedmnáctiletého teenagera se ještě nemůžou čekat velké věci. Proto musí být v Baníku trpěliví, než se aklimatizuje.

Názor autora: Jakožto jeho fanoušek mu hodně fandím. Myslím si, že Baník byl velice správná volba. Nemohl si vybrat lépe, podle mě o hodněkrát lepší varianta, než kdyby odešel někam do zahraničí.

Fakta:
Jméno: Matěj Vydra
Narozen: 1. května 1992 v Chotěboři, ČR
Výška: 180 cm
Váha: 73 kg
Pozice: útočník
Klub: FC Baník Ostrava
Poslední komentáře
09.02.2010 08:37:41: Hezky zpracované smiley${1}smiley${1}