SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Ladislav Krejčí

Česká reprezentace do 19 let zanechala na nedávném ME v Rumunsku skvělý dojem, který korunovala 2. místem. Ačkoliv hrál dobře celý tým, pár hráčů vyčnívalo. Jedním z nich byl i Ladislav Krejčí...
Už v 17 letech si odbyl premiéru za áčko Sparty proti Příbrami. V té době ho začal poznávat nejen český fotbal, ale i ten evropský. Pár dní na to už se objevily spekulace, že přestupuje do PSV Eindhoven, kde byl na stáži. Nakonec se tak nestalo a Krejčí zůstal na Letné.

Levonohé křídlo se skvělou technikou a ještě lepšími centry ze strany ale nejvíce zaujalo před pár týdny na ME U-19. "Lvíčata" tam získala stříbrné medaile a ve finále odehrála velice vyrovnanou partii se Španělskem, kterému nakonec podlehla po prodloužení 2:3. 

Nezaujatého fanouška určitě zaujal výkon právě 19letého odchovance Sparty, ten totiž otevřel skóre utkání a na druhý gól svého týmu přihrál, poté co si nedělal žádné servítky z 3 obránců a zamířil s balónem do pokutového území Španělů, kde pak zpětnou přihrávkou našel Patrika Láchu, který už se nemýlil. Dokonalá akce. Finálový zápas se mu na turnaji povedl nejvíce, avšak v těch ostatních byl také hodně vidět.

Za Spartu prozatím ve své kariéře odehrál všehovšudy 5 utkání, mohl by jich být ale více, kdyby ho nezbrzdila zlomenina zánártní kůstky, jež ho vyřadila ze hry na čtvrt roku.

Nyní, po vydařeném šampionátu, bude teenager s číslem 23 na dresu bojovat o místo v A-týmu znovu. Konkurence v kádru je velká, a tak bude muset využít každou šanci, která se namane. Podle expertů už by na pravidelný dospělý fotbal měl mít, takže uvidíme, jestli mu trenérské duo Hašek-Chovanec dá možnost předvést se v celé své kráse.

Názor autora:
Martin Zeman mě zklamal, ale teď je tu nový talent na stejném postu. A troufám si říct, že s ještě větším potenciálem. Na ME byl úchvatný. Je to moderní typ křídla. Druhá liga je na něj málo, snad stejný názor sdílí i ve Spartě a dají mu prostor. Byla by ho škoda...

Fakta:
Jméno: Ladislav Krejčí.
Narozen: 5. července 1992 v Praze, ČR.
Výška: 179 cm.
Váha: 61 kg.
Pozice: záložník.
Klub: AC Sparta Praha.
Žádné komentáře