SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Jan Chramosta

Již čtvrtého českého útočníka si můžete na tomto webu přečíst. Protentokrát navštívíme Mladou Boleslav a její "diamant" Jana Chramostu. Ten se tady tedy objevil po Václavu Kadlecovi, Tomáši Necidovi a  Matěji Vydrovi.
Tento devatenáctiletý teenager poprvé ohromil Gambrinus ligu na jaře roku 2009, když sázel gól za gólem. Nejprve nastoupil proti Žižkovu na posledních 19 minut. Hned v následujícím zápase už skóroval. Odnesla to příbram.

Potom přišly ještě nějaké další góly, jako např. proti Ostravě nebo Teplicím. Obzvlášť proti Teplicím vstřelil unikátní gól. Rozhodnout zápas nůžkama, to se jen tak nevidí, navíc v tak mladém věku.

Hodně se zalíbil Jaroslavu Hřebíkovi, který ho hodně chválí. Na jeho adresu řekl: "Podobným stylem dává góly Henry. Svým stylem mi připomíná Raúla," nešetřil slova chvály zkušený trenér.

Určitě si vzpomenete na zápas se Slavii, kde "Bolka" remizovala 3:3. Jan Chramosta, mj. dal v tom zápase šťastný gól, běžel sám na Vaniaka. Spolukomentátor České televize Vladimír Táborský křičel: "To je maturita, to je maturita!" Chramosta tuto šanci sice zazdil, nicméně jeho výkony v dalších zápasech to nijak nepoznamenaly.

Na MS U-20 v Egyptě, kde ČR vypadla už v osmifinále s Maďarskem, se blýskl dvěma góly do sítě Kostariky. Mimochodem zápas spolukomentoval opět Jaroslav Hřebík a samozřejmě ho vychválil. Ale ani se není čemu divit. Obě branky totiž byly krásně umístěné.

Jeho oblíbený fotbalový klub je Liverpool FC. Rád hraje poker a Football Manager na PC. Jeho přezdívka je Hans.

Názor autora:
Dušan Uhrin o něm tvrdí, že je papír. S tímto verdiktem souhlasím, tj. slabina Chramosty, ale jeho střelecký instinkt je skvělý. Na některých věcech musí ještě zapracovat, ale dle mě roste Česku střelec par excellence. Teda pokud svou kariéru nezahodí, jako např. Martin Fenin, u kterého mě to hodně mrzí.

Fakta:
Jméno: Jan Chramosta
Narozen: 12. prosince 1990 v Praze, ČR
Výška: 180 cm
Váha: 67 kg
Pozice: útočník
Klub: FK Mladá Boleslav
Žádné komentáře