SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Jakub Sokolík

Dnes to bude po dlouhé době Čech, a sice velmi mladý. Jakub Sokolík působí teprve v pouhých 17 letech v anglickém Liverpoolu FC. Pojďme si odchovance Baníku Ostrava přiblížit.
Je 29. srpna 2009 a v novinách čeští fanoušci fotbalu čtou: V Barošových stopách: Mladý bek Sokolík jde z Baníku do Liverpoolu. Tenkrát ještě 16letý stoper, který s fotbalem začal v útoku, se dohodl s Liverpoolem na přestupu a zkusí ve slavném klubu navázat na stopy českých hráčů Milana Baroše, který mimochodem odešel do Anglie taky z Baníku, Vladimíra Šmicera a Patrika Bergera.

"Není náhoda, že si ho vybrali. Má obrovské předpoklady se prosadit. Ví, co chce, a má to v hlavě srovnané. Je to i vyznamenání pro nás. Pokud to vyjde, bude to jeden z nejatraktivnějších přestupů v historii Baníku," řekl ředitel ostravského klubu Werner Lička.

Po půlroce stráveném u řeky Mersey, poskytl obsáhlý rozhovor ČTK,ve kterém řekl, že už si na život v Anglii pomalu zvykl, ale začátky byly hodně těžké. Více ZDE.

Jak sám řekl, první tři měsíce jenom trénoval, ale potom už hrál. A postupem času se pěkně zabydlel. Ke konci sezony už dokonce pravidelně nastupoval za rezervní tým, což je velký úspěch, teprve v 17 letech. Premiéru si odbyl v ne vůbec lehkém zápase. Nastoupil hned proti Evertonu, městskému rivalovi, kterého se svými novými spoluhráči nakonec porazili 1:0.

A v úplném závěru sezony odjel s rezervou na turnaj do Německa. To byla taková třešnička na dortu. Uvidíme, jak se mu bude dařit v příští sezoně. Každopádně, pokud bude i nadále tvrdě pracovat, šanci by mohl dostat. V akademii Reds má hlavní slovo největší legenda klubu Kenny Dalglish, tak uvidíme jestli si jeho talentu všimne a doporučí ho trenérovi LFC.

Názor autora:
Dosti mě překvapilo, že neodjel s reprezentací do 16 let na MS, které se před pár měsíci hrálo. Ale jakožto fanoušek Liverpoolu jsem ho sledoval, jak nejvíc to šlo, a slyšel jsem na něj jen slova chvály. Tak uvidíme, jestli se dostane až do A-Týmu. Já to vidím tak 50 na 50.

Fakta:
Jméno: Jakub Sokolík
Narozen: v Ostravě, ČR, 17 let
Výška: ??
Váha: ??
Pozice: obránce
Klub: Liverpool FC
Žádné komentáře