SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Neymar

Tak jste se dočkali. Dlouho očekávaný životopis brazilské vycházející hvězdičky Neymara je tu.
Neymar má sice teprve 19 let, avšak už nyní patří k neobletovanějším hráčům na světě. Patří brazilskému Santosu a ten si jej cení na obrovské peníze (40 mil. liber), i proto asi ještě neodešel do Evropy.

A v čem že je vůbec tento útočník dobrý? V mnoha věcech. Ať už jde o skvělou techniku, chladnokrevné zakončení, pestrou kreativitu či vítěznou mentalitu. Výhodu má také v tom, že umí hrát oběma nohama. Není tedy divu, že se o něj perou Real Madrid, Barcelona, Chelsea nebo ruská Machačkala.

Sám Neymar zhruba před rokem prohlásil, že sní o přestupu na Stamford Bridge. Roman Abramovič měl a stále má o „nového Pelého“ velký zájem a tenkrát mu hodně zamotal hlavu. Santos ho však přesvědčil, aby ještě zůstal a nyní, když už se zdálo, že by toto léto mohl odejít, tak prohlásil, že minimálně do ledna chce zůstat. Touží totiž se svým rodným klubem vyhrát Světový pohár klubů.

Debut za Santos si odbyl v roce 2009, od té doby odehrál za tento klub všehovšudy 139 zápasů, v nichž se prosadil 70krát. Bezvadně mu to střílí i za národní tým. V áčku odehrál prozatím 10 utkání a skóroval 6krát. Na letošním Copa America, kde Brazilci vybouchli, se trefil dvakrát.

V Santosu si rozumí především s dalším velkým brazilským talentem Gansem. Tomu je 21 let, brzy ho Vám představím, a touží po něm AC Milán či Manchester United.

Názor autora:
Já osobně ho moc nemusím, ale je to fenomenální talent. Má takový potenciál, že se může v budoucnu stát hvězdou třeba i podobného kalibru jako je dnes Messi.

Fakta:
Jméno: Neymar da Silva Santos Junior.
Narozen: 5. února 1992 v Mogi das Cruzes, Brazílie.
Výška: 174 cm.
Váha: 64 kg.
Pozice: útočník.
Klub: Santos FC.
Poslední komentáře
24.09.2011 19:53:15: borec!!!!