SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Lulinha

Další z mnoha talentů, který patří Brazílii. Tentokrát se podíváme na "zázrak" jménem Lulinha.
"Lulinha se snad narodil s míčem u nohy, jeho technika je neuvěřitelná." I tyto slova chvály může tento mladičký záložník slýchat každý den na každém rohu, ovšem prozatím jen v rodné Brazílii. Tam je jednou z největších hvězd tamní ligy.

Devatenáctiletý brazilec působí v klubu Corinthians. Je ofenzivní záložník, jenž může hrát na křídlech i ze středu pole. Tento fotbalista je ve své rodné zemi označován za nástupce Ronaldinha.

Moc fotbalistů není přirovnávano, za jako nového Ronaldinha. Lulinha je ale jedním z nich. Sám hráč se k tom uvyjádřil takto: "Ronaldinho je můj idol, a pokud lidé říkají, že můj styl hry jim Ronaldinha připomíná, tak mě to moc těší," řekl skromně.

I když Ronaldinhova karíera má v poslední době sestupný pád dolů, ta Lulinhova teprve čeká na svůj plný výkět.

Už ho mapují i evropské kluby, či některé velkokluby. Z těch největších projevila nepotvrzený zájem Barcelona, z těch menších Getafe a Deportivo La Coruňa, tedy samé Španělsko. Ovšem média víří přestupovými spekulacemi, jak jen to jde. Dokonce jednou deník The Sun napsal, že Arséne Wenger chystal nabídku ve výši 8 mil. liber za něj. Nic se ale nepotvrdilo.

Sám hráč chce dodržet kontrakt s Corinthians, který potrvá do roku 2012. Uvidíme jestli ise opravdu tak stane, nebo odejde o něco dříve do fotbalové smetánky. Tak či onak něco se stát musí.

Názor autora:
Jsem zvědavý. Vůbec si nedokážu tipnout, jestli to bude další brazilská star, nebo ne. Každopádně si myslím, že už by měl zamířit do Evropy. V Brazílii toho předvedl už dost.

Fakta:
Jméno: Luiz Marcelo Morais Hamlyn dos Reis
Narozen: 10. dubna 1990 v Maua, Sao Paulo, Brazílie
Výška:170 cm
Váha: 64 kg
Pozice: záložník
Klub: Corinthians
Žádné komentáře