SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Lucas Moura

Dnes se zaměříme na Lucase Mouru, brazilský „zázrak,“ který upoutává pozornost těch největších klubů z Evropy.
Kreativita, přihrávky ala Iniesta a dravost, rychlost ala Walcott. Těmito vlastnostmi by se chtěl chlubit nejeden hráč, ale moc jich není. Nicméně v Sao Paulu jeden takový existuje. Má 19 let a už se o něj přetahuje Liverpool s Manchesterem United.

Řeč je samozřejmě o Lucasovi. Ten začal v rodné Brazílii vystupovat pod jménem Marcelinho, ale jelikož spoluhráč ze stejného klubu už takovou přezdívku měl, začalo se mu říkat prostě Lucas, konkrétněji Lucas Moura.

Ten se v 10 letech přidal ke Corinthians, ale v roce 2005 ho vyfouklo slavné Sao Paulo, v jehož městě se nerodil, a určitě nelituje, ba naopak. V Lucasovi má skvělého hráče na postu středního ofenzivního záložníka, který umí stejně dobře zahrát i na pravém křídle, ale hlavně má v něm neskutečné bohatství. Vždyť ve smlouvě má vykupní klauzuli stanovenou na závratných 67 mil. liber! Tolik jistě Liverpool, Man United či třeba AC Milán ale zaplatit ochotní nebudou. Avšak za méně než 20 mil. liber jej nejspíš nezískají.

Za kvalitu se totiž platí, a tu má Lucas už v pouhých 19 letech obrovskou. V této sezoně už odehrál 30 zápasů a vstřelil 9 gólů, navíc přispěl 6 asistencemi. Už má za sebou i několik startů za áčko "kanárků." Svůj premiérový gól si připsal proti Argentině v září tohoto roku.

Jeho podsaditá postava a neskutečná hbitost dělává obráncům převeliké problémy. Vždy dokáže vymyslet něco nečekaného. Leckdo by ho možná přirovnal k Neymarovi, či Gansovi, avšak opak je pravdou. Lucas je jiným typem hráče a svým stylem se nepodobá mnoha Brazilcům.

O tom, že je to výjimečný talent svědčí třeba i fakt, že si jej FIFA zařadila mezi svých 13 "vyvolených" mladíků, které bude v této sezoně sledovat. Patří sem např. také De Gea, Henderson, Lukaku či Hummels.

Podle expertů by do Premier League zapadl stejně skvěle jako do Španělska. Má totiž obrovskou rychlost a velice dobré kličkování. Navíc, a to je jeho hlavní výhoda, oba tyto aspekty hry umí skloubit dohromady. Pokud tedy odejde z rodné Brazílie, Evropa se má rozhodně na co těšit.

Názor autora:
Čert vem Neymara i Gansa. Mě se líbí on. Kdyby přišel k Reds, skákal bych blahem. Neskutečný player, jenž ještě není úplně vyvinutý. A až bude, tak se soupeři toho daného týmu, ve kterém bude, můžou těšit na pěkný kolotoč.

Fakta:
Jméno: Lucas Rodrigues Moura da Silva.
Narozen: 13. srpna 1992 v Sao Paulu, Brazílie.
Výška: 172 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Sao Paulo.
Žádné komentáře