SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Keirrison

Je tu první brazilec, kterého vám představím. Toto léto koupila Barcelona z Palmeiras Keirrisona a hned ho poslala na hostování do Benfiky Lisabon, aby se rozehrál.
Keirrison je jeden z mnoha velkých talentů, kteří pocházejí z Brazílie. ''Kanárci'' mají k dispozici jeden z největších týmu světa a není divu, že se v její zemi narodí takoví hráči jako např. Kaká, Robinho nebo třeba slavný a podle mnohých nejlepší fotbalista všech dob Pelé.

Ale zpět k 21 letému Megatalentovi. V Palmeiras si ho velice vážili a za částku 14 miliónu eur ho dobře zpeněžili. V minulé sezóně se stal nejlepším střelcem brazilské ligy. Může hrát v záloze i v útoku, ale v útoku ho fanoušci vidí nejraději, tam je prý nejužitečnější.

Před Palmeiras působil v Coritibě a tam vstřelil 33 branek v 63 utkáních, což je víc jak půl gólu na zápas.

Keirrison se rád mazlí s míčem, ostatně jako všichni brazilští hráči. Vyniká v rychlosti, předvídavosti a jeho střela je pěkně tvrdá a taky kolikrát dobře umístěná.

Praly se o něho kluby z celého světa. Zájem projevil Liverpool, Real Madrid, Ac Milán, ale vyfoukla jim ho Barcelona. Katalánský klub neváhal za něj zaplatit již zmíněných 14 mil. eur.

Názor autora: V Jížní Americe a obzvlášt v Brazílii a Argentině se rodí plno talentů a takový Keirrison hodně vyčnívá. Jsem hodně zvědavý jestli v Barce zůstane příští rok, jestli ho nepošlou znova na hostování. Má velký potenciál, který je potřeba využít.

Fakta:
Jméno: Keirrison de Souza Carneiro
Narozen: 3. prosince 1988, Brazílie
Výška: 182 cm
Váha: 76 kg
Pozice: záložník, útočník
Klub: Barcelona Fc, sezóna 2009/10 na hostování v Benfice
Žádné komentáře