SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Ganso

Paulo Henrique Ganso je nejen klenotem Santosu, ale i celého brazilského fotbalu.
V Santosu září velká hvězda jménem Neymar, o nějž je velký boj v Evropě a jeho cena se může vyšplhat až na závratných 50 mil. eur, avšak trochu v pozadí hraje ve stejném klubu také mladík s darem od Boha. Jmenuje se Paulo Henrique Chagas de Lima a přezdívá se mu Ganso.

Ačkoliv je jeho tržní cena zhruba o polovinu nižší než ta Neymarova (20 mil. eur), tak to nemění nic na tom, že z něj může vyrůst stejně velká hvězda. Ganso je totiž stejně dobře technicky vybavený a také má dobrou myšlenku. Ovšem jeho zápasovou náplní není góly jen střílet, nýbrž hlavně připravovat, hraje totiž středního ofenzivně laděného záložníka.

Doposud, ačkoliv mu za dva dny bude 22 let (taktak stihl neporušit mé pravidlo o psaní životopisů hráčů do 21 let), odehrál za svůj rodný klub už 123 zápasů! V nich se celkem 27krát trefil a dalších 21 jich připravil pro své spoluhráče. Vskutku dobrá statistika.

Dokonce už i sbírá starty za seniorskou reprezentaci "kanárků." Na premiérový gól sice stále ještě čeká, ovšem už si zahrál i na letošním Copa America, kde párkrát nastoupil v základní sestavě.

Pro Santos je nesmírně cenným hráčem. Jeho spolupráce s Neymarem je působivá, na hřišti se chová jako typický Brazilec. O tom, že jej čeká světlá budoucnost si jsou vědomí i v Manchesteru United a AC Milán. Tyto dva velkokluby mají totiž o něj velký zájem, avšak minimálně ještě tuto sezonu si musí nechat zajít chuť. Ganso totiž svému zaměstnavateli slíbil, že neodejde.

”Dal jsem své slovo prezidentovi klubu a chci vyjasnit situaci i fanouškům - budu hrát mistrovství světa klubů a budu tady i příští rok při oslavách výročí. Nedostal jsem žádnou nabídku a myslím, že ani Santos ne,”
prohlásila dost možná budoucí star kalibru jakým býval třeba Ronaldinho.

V následující sezoně už by však mohl zamířit do západní či jižní Evropy, kde by mohl ukázat své "kousky" v těch nejprestižnějších zápasech.

Názor autora:
Moudré rozhodnutí zůstat ještě rok doma. Má velký potenciál a fakt, že veřejnost se více zaměřuje na Neymara mu může jen pomoct.

Fakta:
Jméno: Paulo Henrique Chagas de Lima.
Narozen: 12. října 1989 v Ananindeua, Para, Brazílie.
Výška: 184 cm.
Váha: 73 kg.
Pozice: záložník.
Klub: FC Santos.
Žádné komentáře