SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Alexandre Pato

V 19 letech se pomalu začíná vyvíjet nová brazilská hvězdička jménem Alexandre Rodrigues da Silva, přezdívaným Alexandre Pato.
 
V budoucnu z něho může vyrůst útočník par excellence. Fotbaloví experti mu předpovídají světlou budoucnost. I pro fotbalové fajnšmekry tento hráč může být oblíbeným.

Pato prožil v Porto Alegre, kde působil již od 12 let debut snů. Proti Palmeiras skóroval po 94 sekundách na hřišti, na další tři branky přihrál. "Je to fenomenální hráč s obrovskou budoucností. Věřili jsme, že se něco takového někomu podaří. Ale neočekával jsem takový zralý a přirozený přístup. Proto předvedl tak skvělý výkon," řekl prezident klubu Carvalho.

Porto Alegre si ho cenilo na 20 miliónu eur, a za tuto částku ho koupil Ac Milán. Pato vždy snil o Itálií. A sen se mu vyplnil. V úvodní sezóně za ''Rossoneri'' skóroval devět krát z osmnácti zápasů. To je půl gólu na zápas!

V ACM obléká dres s číslem 7, říká o sobě, že je divoký mladík.

Carlo Ancelotti, bývalý trenér italského klubu, o něm řekl: ''Má vynikající čuch na góly. Přitahuje je jak magnet. A ten výběr místa v pokutovém území, vždy ví kde má stát v ten pravý čas.'' Nešetřil slova chvály Ancelotti.

Názor autora:
Nový Ronaldo? Myslím si, že ano. I když ho moc nemusím, je opravdu třída. Je mu teprve 19, takže by se měl ještě stále zlepšovat.

Fakta:
Jméno: Alexandre Rodrigues da Silva
Narozen: 2. září 1989 v Pato Branco, Brazílie
Výška: 180 cm
Váha: 73 kg
Pozice: útočník
Klub: Ac Milán
Žádné komentáře