SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Brazílie

Alex Teixeira

Po delší době Brazilec. Alex Teixeira má v sobě slušný potenciál, který ukazuje na Ukrajině v Šachťaru Donetsk, kde přestoupil poté co zazářil na MS U-20 v Egyptě.
Na začátku roku 2008 ho koupil brazilský tým Vasco za dosti velkou částku. Na teprve 18letého mladíka to byl dost velký tlak, který se ukázal hodně ztěžujícím. Teixeirovi se moc nedařilo a fanoušci nebyli s tímto drahým nákupen dvakrát spokejni. Obzvlášť po skončení sezony, když Vasco sestoupilo do Serie B.

V nové sezoně ale přišel nový trenér a Teixeirovi vyjádřil svou důvěru v něj. A to nakonec neslo ovoce. Teixeira se stal tahounem týmu a na konci sezony byl odměněn jako nejlepší hráč týmu v sezoně. To mu nakonec vyneslo nominaci na MS dvacetiletých v Egyptě.

A v Africe zazářil. Patřil k největším hvězdám celého turnaje a ač s Brazílií prohrál vre finále proti Ghaně, on osobně udělal velký dojem na skauty z celé Evropy. Šuškalo se o zájmu Manchesteru United nebo Chelsea. On se ale rozhodl, pro mnohé překvapivě, pro Šachťar Donetsk, ten za něj Vasco da Gama zaplatil 6 mil. eur.

Teixeira vyniká v rychlosti, umí hrát oběma nohama, takže je univerzální hráč. V ofenzivě může hrát prakticky kdekoliv. Horší je v osobních soubojích.

Názor autora:
Já Brazilce celkově moc nemusím. Z něj mám smíšené pocity. Myslím si, že z něho ten TOP "kanárek" nebude, ale rozhodně to nevypovidá o jeho kvalitě. Tu má slušnou, ovšem jak říkám, podle mě nebude až taková hvězda jako např. Robinho, Kaká či Ronaldinho.

Fakta:
Jméno: Alex Teixeira Santos
Narozen: 6. ledna 1990 v Brazílii
Výška: 173 cm
Váha: 68 kg
Pozice: záložník
Klub: Šachťar Donetsk
Žádné komentáře