SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Sebastian Blanco

Zamíříme do Argentiny za Sebastianem Blancem, který patří mezi největší hvězdy tamní ligy, ačkoliv mu je teprve 21 let. Počítá se s ním jako dalším z mnoha skvělých hráčů státu jížní Ameriky.
Blanco je křídelní hráč se slušnou kopací technikou, výbornou kontrolou míče a velkou rychlostí, navíc má podle expertů zvláštní charakter, narozdíl od většiny Argentinců.

Umí dávat góly, ale jeho hlavní stránkou je góly připravovat. V CA Lanus, kde hraje, si ho nesmírně váží a i přes zájem mnoha evropských klubů se ho nechtějí vzdát. Vyniká také v protiútocích a ve hře jeden na jednoho.

S fotbalem začal už od svých čtyř let. V roce 2006 se poprvé dostal do A-týmu Lanusu, kde se ihned zabydlel. V minulé sezoně vstřelil z odehraných devětatřiceti zápasů pět branek, na dalších šest přihrál. Letos z prozatímních 30 zápasů už má stejný počet branek a o dvě asistence navíc. To svědčí o jeho vývoji.

I když je nepravděpodobné, že by se dostal na MS v JAR, tak v něm dříme velký kus potenciálu, který je třeba využít. Největší zájem prozatím projevili hlavně týmy z Itálie, konkrétně římské AS a Lazio a Sampdoria Janov. Šuškalo se také o Fiorentině.

Je to univerzální hráč. Může hrát klidně ve středu hřiště, ale přeci jen nejlépe se cítí na kraji. Umí hrát oběma nohama, což je velice cenné. Známý je v zahrávání rohových kopů. Někdy se snaží míč stočit přímo do branky. Jediný menší handicap je jeho výška, měří pouze 166 cm.

Názor autora:
Podle toho co jsem o něm slyšel mě docela oslnil. Je to moderní typ fotbalisty. Rychlost, hbitost, chytrost, skvělá technika, co víc říct? Do Evropy s ním!

Fakta:
Jméno: Sebastian Blanco
Narozen: v Argentině, 21 let
Výška: 166 cm
Váha: 64 kg
Pozice: záložník
Klub: CA Lanus
Žádné komentáře