SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Mateo Musacchio

Argentinská reprezentace nemá po odchodu Roberta Ayaly nového vůdce obrany, to by se však brzy mohlo změnit, neboť ve Villarrealu září Mateo Musacchio, kterého Vám nyní stručně představím.
Musacchio je odchovancem River Plate a svůj debut za áčko si odbyl už v 16 letech. Celkem v sezoně 2006/2007 nakonec odehrál 4 zápasy. Jeho výkony v následujících letech stoupaly, a to vedlo k zájmu mnoha klubů, především těch ze Španělska. Jednu dobu už byl skoro dotáhnut přestup do Realu Madrid, nakoenc ale ze všeho sešlo.

A tak v srpnu 2009 nakonec zamířil do jiného týmu v La Lize. Ulovil jej Villarreal a nyní v něm má jak oporu týmu, tak hlavně finanční potenciál, neboť už kolem něj krouží týmy z Anglie. Toto léto se dlouho spekulovalo o Liverpoolu, jenž prý nabízel 9 mil. eur, přestup se však neuskutečnil. "Ponorkám" bude muset případný zájemce zaplatit aspoň 15 mil. eur, tolik si prý klub určil.

Ale zpět k jeho záčátkům ve Villarrealu. Po přestupu nejprve začínál v rezervním týmu, tam odehrál 22 zápasů a vstřelil 3 góly. Svůj debut za A-tým si pak odbyl 13. února 2010 proti Athleticu Bilbao, když nastoupil na posledních 15 minut vítězného zápasu.

V minulé sezoně už se vypracoval v oporu zadních řad týmu Juana Carlose Garrida. Odehrál 46 zápasů. Ačkoliv vyniká v herním postavení, rozhodnosti a slušné rozehrávce, což jsou všešchno důležité aspekty pro kvalitního stopera, mohl by trochu zapracovat na herní disciplíně. 12 žlutých karet a jedna červená z minulé sezony, to není úplně perfektní vizitka Argentince s italským občanstvím, i když nastupuje ve středu obrany.
 
Názor autora:
On a Otamendi jsou velkou nadějí na pozici stopera pro argentinskou reprezentaci. V něm vidím ještě větší perspektivu než v Otamendim a do pár let si myslím, že přestoupí ještě do většího klubu než je momentálně Villarreal. Schopnosti na to, aby se tam prosadil, rozhodně má.

Fakta:
Jméno: Mateo Pablo Musacchio.
Narozen: 26. srpna 1990 v Rosariu, Santa Fe, Argentina.
Výška: 179 cm.
Váha: 72 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Villarreal.
Poslední komentáře
22.10.2011 14:30:54: This Argentine will shine