SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Lucas Ocampos

Zamíříme do Argentiny, kde hraje za slavný River Plate Lucas Ocampos.
„V mém sousedství mi odjakživa říkali „Luquitas“ (malý Lucas), protože jsem byl vždy nejmenší.“ Při tomto prohlášení se musí leckdo divit, neboť tento 17letý teenager měří 187 cm, což je obvykle na Argentince nadprůměrná výška. S 82 kg taky nevypadá jako nějaké „ořezávátko.“

V již tak utlém věku v něm doma vidí nového Cristiana Ronalda, a to kvůli podobné postavě a především fotbalovým stylem hry a driblérským schopnostem. Ocampos se dostal do River Plate dosti kuriózně. Vyrůstal v jedné z vesnic Buenos Aires, a když jeho tamní tým hrál proti Riveru (Ocampos dal gól), tak trenéra soupeřova klubu zaujal natolik až mu řekl: „Hochu, ty musíš s námi podepsat!“

Moc dobře věděl proč, to říká. Už tehdy nejspíš rozpoznal obrovský talent. V létě 2011 se Ocampos vrátil do týmu ve skvělé formě z MS do 17 let a okamžitě si vysloužil šanci v a-týmu. A tu chytil pořádně za pačesy. Hned ve druhém zápase vstřelil premiérový gól a stal se druhým nejmladším střelcem v historii klubu. Lepším už byl pouze Javier Saviola.

Nastupoval i v dalších sedmi po sobě jdoucích zápasech a ke gólu přidal dvě asistence. Celkově za sezonu odehrál jedenáct utkání a vstřelil čtyři góly. Fanoušci našli novou hvězdičku na levém kraji zálohy. Ocampos hrával původně jako druhý útočník, nicméně v akademii jej předělali na levé křídlo.

Z této pozice uplatňuje velkou rychlost, kouzelný dribling s míčem a výbornou techniku skloubenou s vysokým tempem a fyzickými parametry. Také umí dobře hlavičkovat. Prostě má podobné rysy jako jeho idol Cristiano Ronaldo. Zapracovat by naopak měl na centrech a defenzivní činnosti. Je však hodně mladý a tyhle nedostatky by měl do pár let vylepšit.

River Plate na konci sezony sestoupil do druhé ligy, což byla neskutečná tragédie pro tento slavný klub, který také tratil na svých jiných mladých hvězdách. Erik Lamela odešel do AS Řím, Manuel Lanzini zase do brazilského Fluminense.

Nicméně Ocamposovi to aspoň pomohlo naplno se zabydlet v hlavním týmu a nyní kvete v kvalitního hráče. Jeho potenciálu už si samozřejmě všimli i skauti z Evropy. Pravidelně jej sledují zástupci Interu, Chelsea či Realu Madrid. „Nerazzurri“ prý už dokonce neúspěšně nabízeli obrovský balík – 18 mil. eur! Před pár dny nově potvrdilo zájem také římské AS. Tak uvidíme, kdy nabere směr nejstarší kontinent.

Názor autora:
Velká naděje Riveru, a to jak z hlediska herního, tak i finančního. Moderní typ křídla. Ještě vypilovat ty centry, ve kterých podle imscouting, odkud jsem čerpal, příliš nevyniká a bude z něj velký hráč. Jsem zvědavý, kdo z Evropy ho uloví a hlavně kdy. Je to ročník 94, takže má ještě dost času…

Fakta:
Jméno: Lucas Ariel Ocampos.
Narozen: 11. července 1994 v Quilmes, Buenos Aires, Argentina.
Výška: 187 cm.
Váha: 82 kg.
Pozice: záložník.
Klub: River Plate.

Žádné komentáře