SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Franco Di Santo

Argentina se může chlubit velkou ofenzivní silou. Mladá smršť vedena Lionelem Messim má ve světě velké jméno. V Chelsea vyrůstá dvacetiletý Franco Di Santo, měřící 194 cm, což je na argentince velká výška a národní tým si bude moci mnout ruce jestli se z tohoto chlapíka vyklube hrot světových kvalit.
Londýnská Chelsea má kvalitní akademii. Jasným důkazem je Franco Di Santo, který přišel na Stamford Bridge v zimě roku 2008.

Do klubu přišel z chilského Audax Italiano. Byl zažazen do rezervního týmu,kde se předvedl na výbornou. V osmi utkáních se prosadil sedm krát a Tottenhamu (rezervnímu) dal hattrick. A tyto výkony ho nakonec donesly do A-Týmu, kde ještě trénoval Felipe Scolari.

Scolari dával útočníkovi i s italským pasem hodně důvěry a nebál se ho poslat na hřiště i v domácím zápase proti Liverpoolu, který nakonec vyhrál 1:0 a překonal tak dlouhou sérii bez porážky na domácím hřišti Chelsea.

Didier Drogba je jeho velký vzor a říká: ''Převlékat se v šatně vedle Didiera Drogby je myšlenka jako z jiného světa''. Di Santo si ho velice váží ať už jako fotbalistu nebo normálního člověka.

Di Santo stál Chelsea 3 mil. liber a do budoucna s ním určitě počítá ona, ale i argentinská reprezentace, ve které by se měl brzy usadit.

Pro tuto sezónu se tento mladík přesune na hostování do Blackburnu, kde bude mít možnost, aby se prosadil a ukázal, že je na velký fotbal připraven.

Názor autora:
Abych byl upřímný, moc se mi nezamlouvá, ale to nemění nic na tom, že talent má. Uvidíme jestli se prosadí. Vše se ukáže až po konci této sezóny, Rovers je dobrý tah, jak se ukázat.

Fakta:
Jméno: Franco Matias Di Santo
Narozen: 7. dubna 1989 v Mendoze, Argentina
Výška:194 cm
Váha: 78 kg
Pozice: útočník
Klub: Chelsea Fc
Žádné komentáře