SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Erik Lamela

Po Manuelu Lanzinim si přiblížíme život dalšího argentinského talentu z River Plate, a sice o 11 měsíců staršího Erika Lamely.
Tohoto teenagera chtěla už ve 12 letech získat slavná Barcelona. Katalánský klub nabídl Lamelově rodině velmi slušné finanční podmínky, ale prezidentovi Riveru se podařilo jeho rodiče přesvědčit, aby zůstali. A rozhodně nemůže litovat, ba naopak. Lamelu může do dvou let prodat za pěkný balík.

Vždyť jeho rodný klub už za něj odmítl nabídky od Bayernu a AC Milán ve výši 12 mil. eur! A cena může být ještě vyšší, momentálně totiž Lamela patří mezi nejlepší hráče argentinské ligy.

Svými kličkami připomíná, koho jiného, než Messiho. Ovšem jsou zde pochopitelně rozdíly, a to nejen hráčské. Tento 18letý mladík totiž nenastupuje v útoku, nýbrž ve středu zálohy, kde má ofenzivní povinnosti. Dále pak není tak rychlý jako Messi, tudíž se musí více spoléhat na svou techniku. Umí taky výborně vystřelit. Zdobí ho tvrdá rána levačkou, která však rozhodně neletí někde na tribunu.

Ač je jeho přirozené místo na hřišti ve středu zálohy, může hrát taky na křídle. Myslí mu to, kreativitou jen hýří, takže dokáže na hřišti takřka vždy něco vymyslet. I proto není divu, že o něj projevila zájem právě Barcelona, která vychovala režiséry hry jako např. Iniesta, Xavi, bez kterých by byla poloviční.

Na hřišti se v už tak mladém věku chová jako vůdce. Avšak má své nedostatky, které musí vypilovat. Na svou výšku nemá moc dobrý výskok, dále by pak měl zapracovat na fyzičce, jeho rychlost není moc ideální. Např. v Anglii by mu vyšší tempo nejspíš nadělalo hodně problémů.

V této sezoně odehrál za River všehovšudy prozatím 19 zápasů, k nímž přidal 3 góly. Z těchto 19 utkání začal hned 18krát v základní sestavě, což je velice solidní na 18letého kluka, jenž se probíjí do hlavního týmu tak velkého klubu jako je River Plate.

Dá se říct jen jedno: River ho už moc dlouho neudrží, evropské týmy už si na něj brousí zuby a určitě rády provětrají svou šekovou knížku, neboť se jim tento obchod s největší pravděpodobností vyplatí. Tak uvidíme, kdo ho nakonec uloví...

Názor autora:
Kdybych si měl tipnout, tak pokud ne toto léto, tak už určitě to další zamíří směr Evropa. Podle mě budou jeho kroky směřovat do Španělska, tam by se i svým stylem hry nejvíce hodil. On a Lanzini můžou River Plate vydělat hodně peněz.

Fakta:
Jméno: Erik Manuel Lamela.
Narozen: 4. března 1992 na Floridě, Buenos Aires, Argentina.
Výška: 180 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: River Plate.
Žádné komentáře