SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Emiliano Insua

Argentina má spoustu skvělých talentů, kteří se umí prosadit v celé Evropě. Mladíček Emiliano Insua patří k ním a už se zabydlel v kádru anglického klubu. S F. Aureliem se pere o základní sestavu.
 
Insua nastartoval svou kariéru v Boca Juniors, jednomu z nejlepších týmu Argentinské ligy. K ''Reds'' přišel nejdříve na hostování, které se po konci sezóny proměnilo v trvalý přestup.

Rafael Benítez si ho vyhlédl na světovém šampionátu dvacetiletých v Kanadě. Levý krajní silový obránce si dokázal získat důvěru španělského lodivoda LFC, což je už opravdu něco. Benítez jak známo moc šancí mladíkum nedáva, ale Insua je jeden z mála, kterému se to povedlo.

Jak jsem již zmiňoval, o sestavu se pere s brazilcem Fabiem Aureliem, který je výborný exekutor přímých kopů. V minulé sezóně nastoupil k 13 zápasům z toho ve 12 v základní sestavě.V této rozbíhající se sezóně kvůli zranění Aurelia a špatné formě Dosseny nastoupil prozatím ke všem zápasům.

Dvacetiletý mladík, může být na sebe hrdý. Hrát za Liverpool v tolika letech je velký úspěch. Avšak už sní i o prvních zápasech za áčko Argentiny. ''Hrát za Liverpool je skvělé, ale ještě více skvělé by bylo kdybych mohl oblékat dres národního týmu,'' nechal se slyšet Insua pro oficiální stránky Liverpoolu.

Uvidíme jak si povede a jestli se opravdu dostane do nároďáku je pouze na něm.

Názor autora:
Fandím Liverpoolu, takže vás asi nepřekvapí, že řeknu o něm jen to nejlepší. Podle mě to je ale opravdu pěkný úspěch dostat se do užšího kádru klubu z města Beatles. V této sezóně hraje dobře, ale čekal bych ještě větší podporu do ofenzívy. Ale co se týče defenzívy, tam si vede na jedničku.

Fakta:
Jméno: Emiliano Insua
Narozen: 7. ledna 1989 v Buenos Aires, Argentina
Výška: 173 cm
Váha: 69 kg
Pozice: obránce
Klub: Liverpool Fc
Žádné komentáře