SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Ángel Di María

Levý záložník Ángel Di María hraje za Benfiku Lisabon, která si ho nesmírně cení a jen tak se ho vzdát nechce. Jestli má někdo zájem, musí za něj zaplatit minimálně 20 miliónu eur. Natolik si ho prý portugalský klub cení.
Di María reprezentoval Argentinu na LOH v Pekingu a patřil mezi klíčové hráče. Ve čtvrtfinále dal gól v prodloužení proti Nizozemsku a druhým udivil všechny fotbalové experty a fajnšmekry. Ve finále mu předložil skvělou přihrávku Lionel Messi a jedenadvacetiletý záložník nádherně přeloboval nigerijského brankáře.

Jméno si udělal ještě před olympijskými hrami v Benfice, která má fanouškovskou základnu po celém světě.

Do Benfiky přišel za 8 milióni eur jako náhrada za Simaa, který odešel do Atletica Madrid. Přitom už mohl působit v ruském Rubinu Kazaň. Kluby se na přestupní částce dohodly, ale rodákovi z Rosaria se Rusko nezamlouvalo, a tak ještě zůstal v tamním klubu. V létě se už ale stěhoval do Portugalska, do klubu s velkou historií, do klubu za který nastupoval slavný Eusébio.

Všichni fotbaloví znalci už jen čekají, kdy se Di María přesune ještě do lepšího klubu. Před touto sezónou projevila zájem Chelsea s Interem,ale nakonec talent, který má dar od boha zůstal na Pyrenejském poloostrově.

Názor autora:
Mě se tento hráč hodně líbí, i když by mohl být trochu sobečtější v některých šancích. Má vynikající střelu a jeho technika a neustále měnění tempa je taky skvělá. Je taky dobrý Driblér. Doporučoval bych mu Španělsko, tam by se podle mě uplatnil. Svým způsobem hry by se takové Barceloně podle mě hodil.

Fakta:
Jméno: Ángel Fabián Di María
Narozen: 14. února 1988 v Rosariu, Argentina
Výška: 178 cm
Váha: 75 kg
Pozice: záložník
Klub: Benfica Lisabon
Žádné komentáře