SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Argentina

Zamíříme do Argentiny, kde hraje za slavný River Plate Lucas Ocampos.
V jednom z posledních dílů tohoto roku se podíváme do Francie, kde působí od nové sezony argentinská senzace jménem Javier Pastore.
Argentinská reprezentace nemá po odchodu Roberta Ayaly nového vůdce obrany, to by se však brzy mohlo změnit, neboť ve Villarrealu září Mateo Musacchio, kterého Vám nyní stručně představím.
Posledni komentare
22.10.2011 14:30:54: This Argentine will shine
Po Manuelu Lanzinim si přiblížíme život dalšího argentinského talentu z River Plate, a sice o 11 měsíců staršího Erika Lamely.
Drahokam z River Plate. Řeč je o čerstvě 18letém Manuelu Lanzinim, který by mohl vyrůst v dalšího z už tak mnoha skvělých argentinských ofenzivních záložníků.
Zamíříme do Argentiny za Sebastianem Blancem, který patří mezi největší hvězdy tamní ligy, ačkoliv mu je teprve 21 let. Počítá se s ním jako dalším z mnoha skvělých hráčů státu jížní Ameriky.
Argentina má spoustu skvělých talentů, kteří se umí prosadit v celé Evropě. Mladíček Emiliano Insua patří k ním a už se zabydlel v kádru anglického klubu. S F. Aureliem se pere o základní sestavu.
 
Levý záložník Ángel Di María hraje za Benfiku Lisabon, která si ho nesmírně cení a jen tak se ho vzdát nechce. Jestli má někdo zájem, musí za něj zaplatit minimálně 20 miliónu eur. Natolik si ho prý portugalský klub cení.
Argentina se může chlubit velkou ofenzivní silou. Mladá smršť vedena Lionelem Messim má ve světě velké jméno. V Chelsea vyrůstá dvacetiletý Franco Di Santo, měřící 194 cm, což je na argentince velká výška a národní tým si bude moci mnout ruce jestli se z tohoto chlapíka vyklube hrot světových kvalit.
Sergio Agüero,zázračné dítě Argentiny je na svůj věk už mimořadně vyspělý.Aguero se hned v úvodní sezóně La Ligy představil ve velice dobrém světle.Již bývalý trenér Atletica Madrid Javier Aguirre o něm řekl,že má velký talent,který se jen tak nevidí.''Má dar od boha,je prvotřídní zakončovatel a Atleticu vystřílí zašlou slávu.''Ovšem tento chladnokrevný zakončovatel už mohl dávno působit na ostrovech.Zájem o něj tenkrát,když mu bylo 17 let,měl Rafa Benítez z Liverpoolu.''Aguero mohl být náš,ale částka za něho se mi zdála být moc velká,teď vidím,že ne.Dodnes toho lituju'',řekl španělský trenér.A tak se tedy ''Kun'' stěhoval do Atletica Madrid,kde hraje dodnes.Přezdívá se mu Kun,protože jako malé dítě se díval na japonský animovaný seriál.Hlavní postavou byl Kum-Kum,měl stejný účes jako on a taky byl menšího vzrůstu.Podle mnohých to je nový Maradona,i když to samé se říká i o Messim,který je stále o něco populárnější než Agüero.Před novou sezónou měla o 21 letého útočníka největší zájem Chelsea,ale Atletico se ho prostě vzdát nechtělo.I když poslední nabídka činila 40 mil. eur + Deco,byla odmítnuta.Možná Maradonova nástupce tedy fanoušci Atletica uvidí na Vicente Calderón (stadion Atletica) i další sezónu a můžou se těšit jak to opět s Forlánem roztočí.

Názor autora:Současná extratřída mezi útočníky a v 21 letech už má zkušenosti jak z LM tak i z La Liogy.Podle mě má ještě větší potenciál jak Lionel Messi,jen musí přestoupit do většího klubu.

Fakta:
Jméno:Sergio Agüero
Narozen:2. června 1988 v Buenos Aires,Argentina
Výška:172 cm
Váha:74 kg
Pozice:záložník,útočník
Klub:Atletico Madrid