SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Wilfried Zaha

Očekávaným životopisem tady na webu byl Wilfried Zaha a dnes nadešel ten den, kdy si ho blíže představíme.
Už v sezoně 2009/2010 ukazoval v rezervním týmu Crystal Palace svůj nesporně velký potenciál. Rychlé nohy, dravost, nezdolnost…V březnu roku 2010 si pak odbyl debut za áčko, když na posledních 10 minut zasáhl do utkání s Cardiffem.

V nové sezoně se pak už od přípravných zápasů stal klíčovým hráčem týmu. Ano, až tak byl jeho progres z mládeže do dospělého fotbalu rychlý. Hned v srpnu vstřelil svůj první gól do sítě Leicestru City, na další branku dokonce přihrál.

Další skvělé výkony pak pokračovaly a z hráče narozeného v Pobřežích slonovinách, leč reprezentujícího Anglii, se stal rychle obletovaný talent s poznámkou jednoho z těch nejslibnějších mimo Premier League.

V této sezoně je opět ještě lepší a jen dokazuje svůj růst. Nejčastěji nastupuje na pravém křídle, odkud připravuje góly, letos už asistoval 10krát, gólů vsítil 7. Může však hrát také na hrotu.

V zimě jej chtěl přivábit do Premier League, kde pravděpodobně stejně co nevidět skončí, sestupem ohrožený Bolton. Wanderers nabízeli Crystal Palace 5, následně i 7 mil. liber. Ani s jednou nabídkou však nepochodili. Zaha tak dohrává tuto sezonu ještě v Championship. Ovšem jeho letní odchod je dost reálný, a to přesto, že kontrakt s klubem má až do roku 2017. Svými kvalitami totiž už na Premier League rozhodně má.

Podtrhnutí jeho dobrých výkonů je i nedávná pozvánka od Briana Easticka do týmu Anglie do 21 let, což je na 19letého hráče dost solidní úspěch. Debut si odbyl v poslední únorový den proti Belgii, když odehrál 68 minut a hned si připsal asistenci u třetího gólu. Utkání nakonec skončilo 4:0 ve prospěch Young Lions.

Názor autora:
Podle mě ho přestup do PL v létě nemine. A nemusí to být průměrný tým, zájem údajně mají i Liverpool, Man United a Arsenal. Tak uvidíme. Viděl jsem ho hrát jen dvakrát, proti United v Carling cupu a právě v debutovém zápase za „21.“ V obou zápasech z něj čišil, jak říkají na Ostrovech tzv. pace, tedy driblérství, velké tempo a celková jakási hbitost, obratnost.

Fakta:
Jméno: Dazet Wilfried Armel Zaha.
Narozen: 10. listopadu 1992 v Abidjanu, Pobřeží slonoviny.
Výška: 180 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Crystal Palace.

Poslední komentáře
02.04.2012 23:31:39: What a player :OOO