SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Ross Barkley

Everton je známý svou skvělou výchovou mladých hráčů, ostatně takový Wayne Rooney mluví za vše. A dalším, kdo by mohl získat slávu je Ross Barkley.

Ten se v čerstvých 18 letech pomalu dere do sestavy Davida Moyese a taky sbírá starty za anglickou „21.“  Ačkoliv už přes dva měsíce do žádného zápasu vůbec nenastoupil, ze startu sezony si svými výkony řekl o pořádnou pozornost.

K Toffees se připojil, když mu bylo 11 let, jeho preferovaná pozice je střední ofenzivní záložník s hlavní úlohou tvořit hru. V dosavadních utkáních, která odehrál, prokázal, že i přes svůj tanagerský věk se dokáže vypořádat s tvrdostí Premier League a fyzickou zdatnost nesčetněkrát potvrdil. Má dobrou techniku a přihrávky, vysoké odhodlání, zdravou agresivitu jako správný Angličan a celkově po psychické stránce působí hodně vyspěle.

Do a-týmu nakoukl tento rodák z Wavertree, oblasti kolem Liverpoolu, hned v prvním zápase této sezony. Přitom debut by si možná dobyl ještě dříve nebýt jeho těžkého zranění - zlomená noha na třech místech v jednom ze zápasů za anglickou „19“ v říjnu 2010.

Už odmala sbíral úspěchy, a to jak na týmovém poli, tak i na tom osobním. V 15 už hrál za 18ky Evertonu, o rok později pak za rezervu. Anglii pomohl dvěma góly vyhrát v roce 2010 Mistrovství Evropy do 17 let. Úspěch také zažil ve školním týmu, kde jako kapitán dovedl svůj tým k vítězství na Liverpool Echo Cup v roce 2008 hraném na Anfield Road, jenž patří městskému rivalovi Liverpoolu FC.

V prosinci minulého roku podepsal novou smlouvu, která jej udrží v Goodison Parku až do roku 2016. Přitom se silně spekulovalo o jeho odchodu za 20 mil. liber do Chelsea. Jak Moyes, tak i Barkley ale neměli zájem a takřka všichni tento krok kvitují. Byla by totiž velká škoda, kdyby jeho nesporný talent zakrněl na jihu Londýna. V Evertonu má totiž mnohem větší šanci na prosazení se v hlavním týmu.

Názor autora:
Ještě jsem ho neviděl hrát, ale z toho mála, co jsem o něm slyšel a přečetl, je považován za obrovský talent, a to nejen pro Everton, ale celou Anglii. Uvidíme. Na pozici středního záložníka je plno talentovaných Angličanů a já osobně vidím budoucnost v jiných hráčích na tomto postu. Na klubové úrovni je však pro něj Everton momentálně tím pravým ořechovým.

Fakta:
Jméno: Ross Barkley.
Narozen: 5. prosince 1993 ve Wavertree, Liverpool, Anglie.
Výška: 188 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Everton FC.

Žádné komentáře