SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Phil Jones

Po kratší odmlce se znovu zastavíme v Anglii. Zemi kolébky fotbalu totiž roste dost možná nový Rio Ferdinand a jmenuje se Phil Jones.
Nový Ferdinand či Terry. Vzhledem k tomu, že Jones ale hraje v Manchesteru United, tak je více srovnáván se svým spoluhráčem.

A nutno říci po právu. Už v pouhých 19 letech hrál za Albion a pravidelně nastupuje taky za anglickou "21" a klub s největším počtem domácích titulů – Man United. A vede si velice dobře. Někdy se sice nevyhne nějaké té hrubce, nicméně jeho práce po zbytek zápasu je neocenitelná. Chválí jej i Micach Richards z konkurenčního Man City, který v něm vidí budoucího kapitána anglické reprezentace, a to už je co říct.

„Phil Jones se jednou stane kapitánem Anglie. Má všechno: rychlost, dobře čte hru a je dobrý na míči," hodnotí ho Richards. K těmto aspektům ještě musím zmínit i jeho ofenzivní výlety směrem k soupeřově bráně. Zkrátka a dobře, na svůj věk působí hodně vyspěle. Navíc nemusí hrát pouze stopera, ale v případě nouze dokáže zahrát i na postu defenzivního štítu.

Ferguson jej koupil toto léto za pěkný balík – 16,5 mil. liber z Blackburnu. Jones si mohl vybírat, kam zamíří. Stály totiž o něj i Arsenal či Liverpool. On si však vybral Red Devils. Nikde jinde než tam prý nechtěl jít.

Fergie byl štěstím bez sebe, když si Jones vybral právě jeho tým. Rodák z Prestonu na něj zapůsobil už před dvěma a půl lety v zápase rezerv. O něco později pak při vysoké výhře United v poměru 7:1nad Rovers. To Jones po pátém gólu i přesto, že by své zápasy za áčko spočítal na prstech ruky, své spoluhráče pěkně seřval.

Jeho vůdcovství skotského manažera uchvátilo natolik, že ho chtěl za každou cenu získat až se mu to nakonec 13. června 2011 definitivně povedlo. Píšu definitivně proto, že s přestupem bylo plno komplikací, i díky jedné klauzuli, ale nakonec i s velkou pomocí samotného hráče bylo vše dotaženo.

Názor autora:
Fandím Liverpoolu, takže United logicky nesnáším. A snad až do konce jeho kariéry mě bude mrzet, že LFC dal košem a odešel k Devils. Už teď je skvělý hráč, za pár let podle mě bude nejlepším obráncem na světě.

Fakta:
Jméno: Philip Anthony  Jones.
Narozen: 21. února 1992 v Prestonu, Anglie.
Výška: 180 cm.
Váha: 74 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Manchester United.
Žádné komentáře