SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Nathan Redmond

Na tomto webu je plno Angličanů a nejinak tomu bude i dnes. Přibude zde totiž Nathan Redmond, zářivá hvězdička týmu z Championship Birminghamu City.

Redmonda spatřili skauti Birminghamu už v jeho 8 letech a nyní je považován za jednoho z největších talentů v Anglii, ačkoliv nenastupuje za prvoligový tým. To se ovšem může brzy změnit. Toto rychlé, dravé křídlo s vynikající kontrolou míče je na radaru Liverpoolu, Arsenalu a Man City.

Jeho pokroky od vstupu do akademie Blues jsou stejně rychlé jako jeho hra na křídle. Už v pouhých 15 letech tento školák hrával za rezervu. Krátce po svých 16. narozeninách dokonce usedl na lavičku áčka posledního zápasu sezony 2009/2010, do zápasu nakonec nezasáhl. Kdyby nastoupil, stal by se nejmladším hráčem v historii Premier League.

V srpnu roku 2010 už zažil debut v Carling cupu proti Rochdale a stal se druhým nejmladším hráčem klubu, co kdy nastoupil do zápasu za a-tým. V lednu byl pak poslán na měsíční hostování do Burtonu hrajícího League 2, aby nabral zkušenosti.

Toto léto byl také na MS U-17 v Mexiku, kde došla Anglie nakonec do čtvrtfinále, kde vypadla s Německem. Na šampionát se dostala díky květnovému semifinále na Euru. Momentálně už je členem týmu do 18 let.

Jelikož Birmingham v sezoně 2010/2011 sestoupil do Championship, tak se s týmem připravoval na působení ve druhé lize. A ačkoliv klubu sestup bezpochyby uškodil, v jeho případě to bylo určitě naopak. V Premier League by totiž nedostal tolik možností a nevyvíjel by se tak raketově jako teď. Na kontě má v dosavadním ročníku odehráno 22 duelů, v nichž si připsal tři branky a o jednu asistenci víc. Fanoušci jsou z něj nadšeni a doufají, že jen tak brzy neodejde, i když už kolem něj masivně krouží Reds a spol.

Redmond si v posledních měsících rychle udělal pověst „dalšího“ Aarona Lennona, Thea Walcotta či Shauna Wrghta-Phillipse. Tu získal díky své velké rychlosti, vytříbené technice a citu na balónu. Ač musí stále na sobě pracovat, zejména na své postavě, už teď je chválen za svůj dobrý temperament a smysl pro hru.

Názor autora:
V Liverpoolu je stejně starý Raheem Sterling a Redmond mu je neskutečně podobný. Troufám si říci, že Sterling je ještě kvalitnější, ale Redmond se mi také neskutečně líbí. Jen ať na St. Andrews ještě nějakou chvíli pobude, jenom mu to prospěje a pak vzhůru do nejkvalitnější ligy světa!

Fakta:
Jméno: Nathan Daniel Jerome Redmond.
Narozen: 6. března 1994 v Birminghamu, Anglie.
Výška: 173 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Birmingham City.

Žádné komentáře