SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Martin Kelly

Liverpoolu dlouho nevyrostl odchovanec, z kterého by se stala ikona klubu, podobně jako naposledy Gerrard a Carragher.  Jak se však zdá, díky novým a jednoznačně kvalitnějším trenérům v akademii, se blýská na lepší časy. Dnes se seznámíme s Martinem Kellym.
Martin Kelly je pravý obránce, může hrát i na pozici stopera. V této sezoně jeho kariéra zrychlila z 0 na 100, řečeno v nadsázce.

Rodák z Whistonu, stejně jako Steven Gerrard, debutoval v dresu Reds 9. prosince 2008, když ho někdejší kouč Rafa Benitez poslal na poslední minuty na hřiště proti PSV Eindhoven. První zápas v základní sestavě odehrál také v Lize mistrů, a sice o rok později proti Olympique Lyon. Tento zápas se Kellymu povedl a zaručil mu další šance v budoucích zápasech.

Ještě ale zajdeme v jeho kariéře trochu nazpět. Před tím, než se v roce 2007 prodral do rezervy Liverpoolu, dva roky kvůli problémům se zády vůbec nehrál fotbal. O to víc je úctyhodné, jak brzy se probojoval do áčka. „Zranění mě učinilo odhodlanějším. Po těch dvou letech, co jsem se vůbec herně nevyvíjel, jsem měl velké štěstí, že jsem se dostal do Melwoodu (tréninkové centrum Liverpoolu, pozn. autora),“ prohlásil sebevědomý mladík.

V letošní sezoně už Kelly nastupuje pravidelně, z pozice pravého obránce dokonce vystrnadil Glena Johnsona, který se musí spokojit s postem levého obránce.  Asi nejlepší výkon v sezoně podal na Anfield Road proti Chelsea. Ačkoliv to byla jeho ligová premiéra, patřil k nejlepším na hřišti. Nový manažer a klubová legenda Kenny Dalglish mu hodně věří a pod jeho vedením se Kellymu daří. Na svůj věk podává nadstandardní výkony. 

20letý bek si díky skvělým výkonům v červeném dresu zajistil také stálé místo v anglické reprezentaci U-21 a seniorský trenér Albionu Fabio Capello už naznačil, že vážně uvažuje o jeho nominování. Přes metr devadesát vysoký Kelly na konci minulého roku prodloužil smlouvu až do roku 2014.

Názor autora:
Liverpool je můj milovaný klub a Kellymu hodně fandím. Předvádí výborné výkony, vyniká v rychlosti, centry jsou na jeho věk taky velice dobré a perfektně čte hru. Horší mi prozatím přijde ve hře jeden na jednoho, ale je stále mladý, a tak se ještě bude zlepšovat. Věřím, že z něj během pár let vyroste opora jak Liverpoolu, tak i nároďáku.

Fakta:
Jméno: Martin Ronald Kelly
Narozen: 27. dubna 1990 ve Whistonu, Anglie.
Výška: 191 cm.
Váha: 79 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře