SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Luke Shaw

Southampton je proslulý svou skvělou prácí s mládeži, Walcott, Bale, Oxlade-Chamberlain – to jsou velká jména, která v posledních letech Saints vyprodukovali. A další na řadě je Luke Shaw, jehož uvedu na tomto webu jako talent číslo 150.

Tento teprve 17letý krajní obránce je ve svém klubu považován za největší talent právě od dob Walcotta.

Shaw působí v Sothamptonu už od mládí, prošel si všem mládežnickými týmy, např. za tým do 18 let hrával už v 15 a už tehdy jej zmerčili první skauti. Od té doby se jeho reputace neustále zvyšuje, neboť v něm dřímá velký potenciál.

Některými je považován za „nového Garetha Balea,“ to nejen díky skvělé levačce. Na obránce má velice vytříbenou techniku, umí výborně zahrávat standardní situace a jeho rychlost je obdivuhodná. Je to typický moderní typ krajního obránce se skvělým myšlením a vysokým tempem.

Debut za Southampton si odbyl v lednu tohoto roku, když ho trenér Neil Adkins poslal na hřiště v zápase FA Cupu proti Millwallu. Jinak je stálým členem rezervního týmu, nebo chcete-li týmu do 21 let. Pravidelně také reprezentuje Anglii. Za „17“ sbírá starty neustále.

Arsenal, Chelsea, Man City a další…Jeho cena je minimálně 4 mil. liber, ale je jasné, že prvoligový nováček bude chtít za svou hvězdičku dostat co nejvíce.

Kdy se však opravdu začne jednat o prodeji, toť otázka. Ani jeden z velkých týmů zatím svou nabídkou Saints neoslnil, ale den, kdy přijde nabídka lákavá, a to i pro hráče, se nezadržitelně blíží…

Názor autora:
Slýchám o něm čím dál častěji. Je to produkt Southamptonu, a když se o něm tak hlasitě mluví, je jasné, že má na to, aby se stal přední anglickou hvězdou. A kdoví, jestli je opravdu tak techniky a rychlostně nadaný, klidně může být v budoucnu převtělen na levé křídlo.

Fakta:
Jméno: Luke Paul Hoare Shaw.
Narozen: 12. července 1995 v Kingston upon Thames, Anglie.
Výška: 183 cm.
Pozice: obránce.
Klub: Southampton FC.

Žádné komentáře