SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Kyle Walker

Anglie již několik let marně čeká na nějaký velký úspěch na mezinárdoní úrovni, soudě však podle nynějších talentů to vypadá, že by ji mohla čekat světlá budoucnost. Jedním z těch mladíků, kteří by ji mohli v budoucnu přinést kýžené úspěchy je Kyle Walker z Tottenhamu.
Tento pravý obránce, jenž může hrát i na pravém křídle, disponuje velkou rychlostí a typickou britskou tvrdostí. Tottenham ho koupil z Sheffieldu United a po několika hostováních se zdá, že pro tuto sezonu bude patřit mezi pravidelné hráče A-týmu.

Spurs ho přivedli v červenci 2009, ovšem do února ho ještě nechali v Sheffieldu na hostování. Poté přišel jeho debut za "Kohouty." Stalo se tak při ligovém vátězství 2:0 nad Portsmouthem v březnu téže roku. Brzy na to se dočkal i pozvánky do reprezentace do 21 let. Předtím hrával za tým do 19 let.

V následující sezoně pobýval do ledna na hostování v druholigovém QPR, kde odehrál 20 utkání. Pak se na moment vrátil na White Hart Lane, avšak kvůli velké konkurenci poslal tohoto rodáka z Sheffieldu Harry Redknapp znovu na hostování. Tentokrát do Premier League, zájem o jeho služby totiž projevila Aston Villa. Tam se uvedl na výbornou, když v premiérovém utkání proti "svému" Sheffieldu United vstřelil gól po pouhých 9 minutách strávených na hřišti.

Tento 21letý bek také repreznetoval anglickou reprezentaci do 21 let na červnovém ME, tam však Albion propadl a skončil už v základní skupině, nicméně Walker patřil k těm lepším hráčům svého týmu.

Tato sezona je pro něj zlomová. Harry Redknapp by mu měl dát dostatek prostoru na to, aby ukázal své schopnosti a přesvděčil ho, že si zaslouží místo v A-týmu.

Názor autora:
Je mu 21 let, takže tento rok je pro něj v jeho kariéře klíčový. Buď se usadí a stane se oporou Tottenhamu, a pak třeba i stálým členem reprezentace, nebo ho potká stejný osud jako další talenty, co měli velký potenciál, ale nenaplnili jej. Ja osobně se přikláním k první variantě.

Fakta:
Jméno: Kyle Andrew Walker.
Narozen: 28. května 1990 v Sheffieldu, Anglie.
Výška: 178 cm.
Váha: 73 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Tottenham Hotspur.
Poslední komentáře
09.11.2011 18:04:09: to je bek!!!!