SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Josh McEachran

Arsenal, Liverpool i Man United se mohou chlubit nadějnými záložníky, ať už je řeč o Wilsherovi, Ramseym, HendersonoviShelveym či Cleverleym. Chelsea však za nimi nezaostává a také má svůj prvotřídní drahokam - Josh McEachran.

Ten přišel do akademie Chelsea už v 8 letech a postupně se vypracoval až do áčka a anglické reprezentace do 21 let.

Zdobí ho především skvělá kreativita a chytré myšlení. Jeho vize na jeho věk udiví leckoho. Tyto aspekty se samozřejmě nejlépe uplatní ve středu zálohy, kde nastupuje nejraději. McEachran je však dobře použitelný i na křídle, kde využívá dobrého dotyku s míčem. Má silnou levačku. Jeho menší slabinou jsou prozatím osobní souboje, ovšem tento a podobné fyzické nedostatky by mohl s přibývajícím věkem vylepšit.

Za Chelsea debutoval minulý rok v zápase základní skupiny Ligy mistrů proti Žilině. Díky tomuto nástupu na hřiště se stal prvním hráčem, který kdy v této soutěži nastoupil od doby jejího založení – 1992. Někdejší kouč Blues Carlo Ancelotti mu v minulé sezoně dával prostor i v lize a nakonec z toho všeho bylo 15 odehraných zápasů! Fanoušci ho navíc zvolili nejlepším mladým hráčem týmu v sezoně.

V téže sezoně také patřil k hlavním strůjcům vítězství anglické 17ky na Mistrovství Evropy. Odměnou mu nakonec za velice sympatické výkony, jak na klubové, tak i reprezentační úrovni byla nominace do „21.“ Letos už je členem základní sestavy, ačkoliv nastupuje na levém kraji hřiště.

Nový kouč Chelsea Andre Villas-Boas mu prozatím tolik prostoru nedává, poslal ho na hřiště pouze třikrát z lavičky, a tak se množí spekulace, že by mohl v zimě odejít na hostování do nějakého menšího týmu, kde by nastupoval pravidelně. Zájem prý má nováček Swansea, ale také třeba Bolton Wanderers.

Názor autora:
Chelsea nemám rád, ale tohoto talentu by byla velká škoda, proto si myslím, že by měl v zimě odejít na hostování. Může z něj vyrůst opravdu velký hráč…

Fakta:
Jméno: Joshua Mark "Josh" McEachran.
Narozen: 1. března 1993 v Oxfordu, Anglie.
Výška: 178 cm.
Váha: 65 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Chelsea FC.

Žádné komentáře