SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jose Baxter

Opět navštívíme liverpoolský klub a sice Everton FC, kde působí teprve 17letý "Típek" jménem Jose Baxter.

Hodně lidí říká, že tento mladík je nový Wayne Rooney, ale jeden velký rozdíl mezi nimi je. Rooney nemá rád Liverpool,městského rivala ''Toffees'', zato Baxter mu fandí od mala. Baxter by si někdy rád zahrál za Liverpool FC, ale v budoucnu na něho budou sázet fanoušci Evertonu, kteří jsou nadšeni jeho výkony.

Tento velice nadaný talent známý po celém světě fotbalových odborníků udivuje jak svoji rychlostí, tak i tvrdou střelou. David Moyes si ho hýčká, "Jose může být lepší jak Rooney," říká.

Anglický útočník či záložník umí chytnout šanci 'za pačesy''. V A-Týmu, když dostal šanci tak se uvedl velice dobrým výkonem. Podle některých fanoušků Evertonu  je lepší než jiní nadějní útočníci jako např.  Dan Gosling či James Vaughan, kterého už jsem představil.

Bohužel už v tak mladém věku má velkou kaňku ve své kariéře. Zhruba před měsícem ho totiž načapal fotograf z týdeníku News of the World, když bral marihuanu. Viz o tomto tématu naleznete na http://www.evertonfc.tym.cz/index.php?a=618

I tak má ale toho ještě moc před sebou. Uvidíme, jak si s nim pohraje fotbalový osud.

Názor autora: Podle mě to bude mít velmi těžké ,aby naplnil svůj potenciál. Teď po tom incidentu s drogama to bude mít ještě horší. Ale jestli obstojí, tak ho čeká velká budoucnost a může se stát jedním z nejlepších útočníků na světě.

Fakta:

Jméno: Jose Baxter
Narozen: 7. února 1992 v Liverpoolu, Anglie
Výška: 175 cm
Váha: 69 kg
Pozice: Záložník, útočník
Klub: Everton

Žádné komentáře