SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jordan Henderson

Po menší odmlce Vám zde opět představím Angličana, a sice 20letého Jordana Hendersona, který je čerstvým hráčem Liverpoolu.
Sunderland dost možná vychoval hráče světových kvalit. Jordan Henderson má totiž nesmírně velký potenciál a ten by mohl naplno rozvinout v Liverpoolu, jenž ho právě dnes oficiálně potvrdil za svého hráče. Přestupová suma se pohybuje něco mezi 16-20 milióny liber, čili velká "pálka."

Svůj debut zažil 1. listopadu 2008 při vysoké prohře 5:0 proti Chelsea. To odehrál celý druhý poločas. Druhou polovinu téže sezony pak strávil na hostování v druholigovém Coventry.

A sezona 2009/2010 byla pro něj zlomová. Za "Black Cats" odehrál všechny ligové zápasy a svůj premiérový gól vsítil proti Man City. Zde už samozřejmě zbudil pozornost těch největších týmů v Premier League. Na konci ročníku byl také fanoušky Sunderlandu právem zvolen již podruhé za sebou mladíkem roku.

Letošní sezona se mu vydařila nejvíce a jen dokázala, že se vyvíjí v čím dál lepšího fotbalistu. V 37 zápasech nastřílel 3 góly a připsal si 4 asistence. A pouze dva hráči z celé ligy vytvořili více gólových šancí pro své spoluhráče než právě 20letý střední záložník, jenž může hrát i na pravém křídle.

FIFA ho také zařadila mezi svých 13 "vyvolených" mladých hráčů, které bude v následující sezoně podrobně sledovat.

Henderson vyniká především v kreativitě, dobře si rozumí s balónem a jeho fyzický fond je taky na skvělé úrovni. To byly také důvody, proč se ho Reds rozhodli koupit. Jeho vzorem je Steven Gerrard, s kterým teď bude hrát bok po boku za stejný klub.

Ačkoliv má teprve 20 let, už má za sebou reprezentační debut za A-tým Albionu. 17. listopadu 2010 nastoupil v základní sestavě po boku Gerrarda ve středu zálohy v přípravném zápase proti Francii a odehrál celých 90 minut!

Nejen týmu z Anfield Road, nýbrž celé Anglii roste hvězda par excellence. Jen nesmí polevit a i nadále zlepšovat své nedostatky, příkladem budiž malá produktivita, což si vyčítá i on sám.

Názor autora:
Tento přestup směrem do LFC mě velcie potěšil. I když stál hodně pěněz, vůbec mi to nevadí, protože si myslím, že ten hráč za to stojí. Dost možná se i díváme na nástupce Stevena Gerrarda, avšak nepředbíhejme. Navíc Gerrard je a vždy bude prototyp.

Fakta:
Jméno: Jordan Brian Henderson.
Narozen: 17. června 1990 v Sunderlandu, Anglie.
Výška: 182 cm.
Váha: 67 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře