SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jonjo Shelvey

Zastavíme se v Liverpoolu. Tomu totiž patří Jonjo Shelvey, který momentálně hostuje v Blackpoolu.
Kapitán anglické reprezentace do 19 let patří k těm nejtalentovanějším hráčům v Liverpoolu. Ve svém věku však potřebuje pravidelně hrát, a to by se mu letos ještě nemuselo splnit, neboť ve středu zálohy je velká konkurence, a tak ho Kenny Dalglish před pár dny uvolnil na hostování do druholigového Blackpoolu. 

Tam zažil debut jako hrom. Proti Bristolu Rovers se výrazně podtrhl pod jasnou výhru 5:0, když vstřelil gól z přímého kopu z 35 metrů. Nakonec byl zvolen i hráčem zápasu.

Shelvey není odchovancem Liverpoolu, nýbrž Charltonu. Odtud jej v létě roku 2010 za 1,7 mil. liber koupil ještě tehdejší manažer Rafael Benitez. V Charltonu si stihl připsat klubový rekord, když si debut za áčko odbyl ve věku 16 letech a 59 dní. Za klub odehrál celkem 49 utkání a připsal si 8 gólů.

Za Reds se ještě doposud netrefil, nicméně ve druhé polovině minulé sezony ukázal několik dobrých výkonů a vysloužil si tak ještě větší pozornost od fanoušků klubu z Anfield Road. Rodák z Romfordu už má také za sebou debut za anglickou "21."

Holohlavý mladík, který měl v dětství těžkou nemoc, a proto nemá vlasy, vyniká hlavně v kreativitě. Umí vyslat krásnou a nečekanou přihrávku na delší vzdálenost a na hřišti se chová hodně sebevědomě. No, někdy až moc. Skvěle umí zahrávat také přímé kopy. Často je srovnáván se Stevenem Gerrardem ostatně jako každý mladý, liverpoolský hráč, co nastupuje na pozici středního záložníka.

Názor autora:
Je to velký talent, ale nějak se nemohu zbavit pocitu, že neprorazí. Budu strašně rád, když zjistím, že jsem se spletl. Uvidíme. Následující měsíce napoví...

Fakta:
Jméno: Jonjo Shelvey.
Narozen: 27. února 1992 v Romfordu, Anglie.
Výška: 183 cm.
Váha: 70 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře