SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jon Flanagan

Opět si představíme talentovaného Angličana, tentokrát to bude pravý obránce Liverpoolu Jon Flanagan.

Ten zažil premiéru v červeném dresu už v 18 letech a 3 měsících, na lavičce už byl dokonce v 17. A debut to nebyl ledajaký, v dubnu tohoto roku na Anfield Road proti Man City. Jemu a celému týmu se tento zápas povedl na výbornou, když Reds vyhráli jasně 3:0.

„Flanno“ si zasloužil své místo v A-týmu díky impozantním výkonům za tým do 18 let a posléze i za rezervu. Jeho dobrá rozehrávka, žádná zbrklost, klid na míči, časté přenesení hry na druhou stranu a útočné výpady po lajně zaujaly Kennyho Dalglishe natolik, že se mu rozhodl dát šanci už v tak nízkém věku.

V letošní sezoně nastoupil zatím ke dvěma zápasům. Hned v prvním ligovém utkání této sezony proti Sunderlandu odehrál celých 90 minut a pak ještě pár minut v Carling Cupu proti Exeteru. Už má za sebou také debut za anglickou „21,“ avšak častěji prozatím hraje za tým do 19 let.

V minulé sezoně nastoupil také na Emirates Stadium proti Arsenalu společně s Jackem Robinsonem (brzy ho také uvedu), levým obráncem, který je dokonce ještě o 8 měsíců mladší, a oba patřili k těm nejlepším na hřišti. Celkem v minulé sezoně nakonec odehrál 7 zápasů. Fanoušci jsou z něj nadšeni a věří, že má velkou budoucnost. To samé si myslí i klub, a tak s ním v červenci prodloužil kontrakt až do roku 2015.

Na prosazení se v hlavním týmu natrvalo má ještě asi chvíli čas, možná by mu neuškodilo hostování, spekuluje se o zájmu Boltonu, ale není jediným pravým bekem v týmu z města Beatles, který má světlou budoucnost. Vysoce hodnocen je také Martin Kelly, jenž má 21 let a může hrát také na stoperu. Ten se již v áčku usadil a je jako druhá volba na post RB, když nemůže nastoupit Glen Johnson. Ostatně jeho životopis jsem již vydal.

Názor autora:
Jeden z několika scouserů, kteří mají na to, aby byli v budoucnu důležitými pro Liverpool Football Club. Snad půjde v zimě na hostovačku, nasazování v rezervě už mu podle mě toho moc nedá a v áčku si zahraje jen pokud, budou zranění Johnson s Kellym.

Fakta:
Jméno: Jonathon Patrick "Jon" Flanagan.
Narozen: 1. ledna 1993 v Liverpoolu, Anglie.
Výška: 181 cm.
Váha: ??
Pozice: obránce.
Klub: Liverpool FC.

Poslední komentáře
06.12.2011 19:49:20: Je jich tu hodně, obzvlášť z LFC, ale to hlavně proto, že Anglii hodně sleduji, takže mi ti hráči do...
02.12.2011 19:06:58: anglicanou je to akosi privela,nehadzte tu kazdeho hraca co nastupi na jeden alebo dva zapasi,za nem...