SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

James Vaughan

Everton má několik mladých a hlavně nadějných útočníků, kteří mohou udělat díru do světa. Jedním z nich je i napřiklad James Vaughan, kterého si nyní představíme trochu podrobněji.
Bude lepší jak Rooney? "Možná ano," řekl David Moyes na tuto otázku. Uvidíme. James Vaughan přišel do akademie Evertonu v roce 2002. Svými hráči v sezóně 2003/2004 byl zvolen nejlepším hráčem. Samozřejmě mladými hráči.

O sezónu později sázel gól za gólem v béčku, a tím si vysloužil pozvánku do áčka. Debut si odbyl v dubnu roku 2005 proti Aston Ville, když mu bylo neuvěřitelných 16 let a  271 dní.

Vaughan disponuje neuvěřitelnou rychlostí. Když mu bylo 13 let, zaběhl stovku za magických 11,5 vteřin. 180 cm velký forward se také umí dobře pohybovat na hřišti, obzvlášť potom v pokutovém území, kde se cítí jako ryba ve vodě. Ostatně jako většina útočníků.

V roce 2007 spjal svou budoucnost s Toffees prodloužením smlouvy až do roku 2011. V tentýž roce se stal nejlepším mladým hráčem roku.

Ovšem v poslední době se lepí Vaughanovi smůla na paty, jak jen to jde. Ročník 2008/09 si zranil koleno a musel na operaci. Nakonec se vrátil do tempa v závěru sezóny. V této sezóně opět to samé zranění a opět musel jít na operaci. Hostuje zrovna v Cardiffu City.

Těžko říct, kdo ze tří útočníků Baxter, Vaughan či Anichebe prorazí víc. BAxter je mladší, ale zhruba před dvěma týdny ho potkala nepříjemnost a nyní čelí obvinění z drog. Anichebe není na tom nijak špatně, ale Vaughan má asi největší potenciál podle mnohých.

Názor autora: Mě se nejvíc z té trojice líbí Baxter, ale to o těch drogách mě dostalo. Vaughan má slušný potenciál, ale zranění ho brzdí až až. Moc mu nevěřím. Stejně nej momentálně z evertonské akademie je u mě a určitě i u mnohých záložník Jack Rodwel.

Fakta:
Jméno: James Vaughan
Narozen: 14. července 1988 v Birminghamu, Anglie
Výška: 180 cm
Váha: 80 kg
Pozice: útočník
Klub: Everton Fc
Žádné komentáře