SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jack Wilshere

Je tady první angličan, kterého vám představím. Hraje za Arsenal a vzhledem k jeho nízkemu věku a kvalitní konkurenci londýnského klubu už se dostal na trvalo do A-Týmu, což je málo kdy vídané. Představuji vám Jacka Wilshera.
 
Když mu bylo 16 let a 256 dní, stal se vůbec nejmladším fotbalistou Arsenalu debutujícího v lize.

Arséne Wenger o něm řekl:
'''Myslím si, že mu nakonec připadne role ofenzivního záložníka hrajícího za útočníky, tedy pozice, v niž vynikal Denis Bergkamp.''Ač je Wilshere klasickým středovým záložníkem, Wenger ho možná posune ještě více do ofenzivy. Mohl by hrát na místě, které hraje Steven Gerrard v Liverpoolu, tedy tzv. podhrot.

Denis Bergkamp je legendou ''Gunners'' a Wilshere může být jeho nástupcem. Zatím nastupuje spíše na Ligový pohár, FA Cup nebo třeba i Ligu Mistrů, ale podle Wengera máme počkat ještě zhruba čtyři roky než se celému fotbalovému světu ukáže v celé své kráse.

Fabio Capello (trenér anglické reprezentace) nevyloučil ani jeho nominaci na MS 2010 v JAR. Prý ho Wilshere přímo nadchnul. Sám hráč se k tomu vyjádřil tak, že kdyby se to stalo byl by to další z jeho splněných snů.

Názor autora:
Má skvělou techniku, přihrávku nebo taky střelu. Wilshere, Ramsey, Vela = budoucnost Arsenalu.Tento trojlístek bude velice nebezpečný pro celou Evropu. Pokud jde o Wilshera, tak Anglie se nemusí bát, že příjde o Stevena Gerrarda a Franka Lamparda, kteří už mají 29 respektive 31 let. Wilshere je plnohodnotně zastoupí. Má skvělou kopací techniku, přihrávka nebo třeba střela ho taky zdobí.


Fakta:
Jméno: John ''Jack'' Andrew G. Wilshere
Narozen 1. ledna 1992 ve Stevenage, Anglie
Výška: 170 cm
Váha: 65 kg
Pozice: záložník
Klub: Arsenal Fc
Žádné komentáře