SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Jack Rodwell

Jack Rodwell= MegaTalent z Liverpoolu respektive Evertonu. Práce s balonem, přesné přihrávky, to je charakteristika 18 letého mladíka.
 
Již ve 14 odehrál první utkání za 18ku Evertonu. V 16 letech a 284 dní si zahrál za áčko v Poháru UEFA proti AZ Alkmaaru. Jen několik dní po 17 narozeninách nastoupil poprvé i v Premier League, když střídal v zápase proti Sunderlandu.

V té době také podepsal svůj první profesionální kontrakt. ''Těší mě, že vedení počkalo, až mi bude sedmnáct let, a hned mi nabídlo smlouvu. Mám za sebou skvělý týden- poprvé jsem si zahrál v lize, podepsal jsem smlouvu a navíc měl narozeniny,'' radoval se tehdy Rodwell. V tomto roce mu smlouvu ještě vylepšili a měla by vypršet nejpozději do roku 2014

David Moyes má výbornou akademii, talenti jako Vaughan, Gosling, Baxter nebo třeba právě Jack Rodwell můžou mít velkou budoucnost.

Na konci ledna byl dokonce povolán na ME 21 Stuartem Peacem. O něco později dal i gól proti Ázerbajžďánu. Po té skóroval i proti Němcům, ve finále se mu to už nepovedlo.

''Toffees'' si tohoto středního záložníka velice cení a Moyes mu dává hodně šancí. Např. proti Olomouci v nově stvořené Evropské Lize vstřelil dva góly. Ten jeden stál opravdu za to. A ještě v Goodison Parku, to si udělal u fanoušků velké plus.

Názor autora:
Zajimavý talent, který to může dotáhnout daleko. Tak samo totéž platí i o Goslingovi nebo třeba Vaughanvi. Na záložníka má docela velkou výšku.

Fakta:
Jméno: Jack Christian Rodwell
Narozen: 11. března 1991 v Southportu, Anglie
Výška: 188 cm
Váha: 79 kg
Pozice: záložník
Klub: Everton Fc
Žádné komentáře