SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Conor Coady

Zamíříme do Liverpoolu, kterému může za pár let vyrůst další velký kapitán jakým je dnes Steven Gerrard. Jedná se o Conora Coadyho.
Coady byl kapitánem anglické reprezentace do 17 let, s kterou vyhrál ME v roce 2010. Kapitánskou pásku nosí rovněž v rezervě anglického velkoklubu. Ještě minulý rok hrával za 18ky a v zápase FA Youth Cupu proti Manchesteru United ukázal, že má nejen vůdčí schopnosti, nýbrž i horlivou povahu. V utkání dostal červenou kartu, poté co se popral s jedním protihráčem a na obou stranách dokonce tekla krev.

Kromě toho, že dokáže vyburcovat mužstvo a v kabině je jasným lídrem, vyniká především v obranných schopnostech a umí dobře předvídat. Jako správný skipper umí zklidnit hru, když je potřeba, aby se tým znovu seskupil.

Nejraději hraje na postu defenzivního záložníka, avšak rozhodně mu nedělá problém hrát také na stoperu. Z tohoto postu také dovedl anglickou reprezentaci do 17 let k již zmíněnému titulu mistra Evropy. Oproti svým vrstevníkům má mohutnější postavu a působí dojmem pořádného tvrďáka, který si nenechá leccos líbit.

Před novou sezonou byl s A-týmem na turné v Asii, zde si hned v prvním zápase připsal dokonce gól. Manažer Kenny Dalglish byl s ním hodně spokojen, a proto se dá očekávat, že se brzy vydá po stopách Johna Flanagana či Jacka Robinsona, kteří se v minulé sezoně prodrali z akademie do hlavního kádru.

Tento 18letý talent je scouser jako vyšitý, stejně jako Jamie Carragher a Steven Gerrard. Fanoušci klubu z Anfield Road v něm vidí velkou perspektivu a hlavně nástupního kapitána za Stevena Gerrarda.

Názor autora:
Jeden z nejlepších hráčů, které liverpoolská akademie má. S Gerrardem si je hodně podobný. Velký vůdce, bojovník a jeho srdce bije jen a jen pro Reds. Jsem zvědavý, na jaký level to až dotáhne. Pevně věřím, že se může stát legendou tohoto klubu.

Fakta:
Jméno: Conor Coady.
Narozen: 25. února 1993 v Liverpoolu, Merseyside, Anglie.
Výška: 185 cm.
Váha: 73 kg.
Pozice: obránce, záložník.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře