SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Carl Jenkinson

Arsenal je pověstný svou základnou talentů a Carl Jenkinson rozhodně patří mezi ty hodně nadějné. I čtvrtý životopis z posledních pěti tak strávíme na britských ostrovech.
Jenkinson je vášnivým fanouškem Gunners, což dokazuje i fotka z jeho pokoje, kterou se pochlubil na twitteru. V červnu 2011 se mu tak určitě splnil dětský sen. Samotný Arsene Wenger si ho totiž vyhlédl z Charltonu, kde načal svou kariéru a zaplatil za něj zhruba 1 mil. liber.

Čerstvě 20letý pravý bek se narodil v Anglii, nicméně je i finské národnosti, neboť jeho matka se tam narodila. Jenkinson reprezentoval obě země. Anglii do 17 let, výše už pak Finsko včetně „21.“ Stále se ještě nerozhodl, zdali si jako seniorskou repre vybere anglickou, nebo tu finskou.

V Charltonu působil už od svých 8 let a debut za Athletic si odbyl v prosinci 2010 v semifinále Football League Trophy proti Brentfordu. Dlouho v Charltonu však nevydržel. Za klub odehrál celkem jenom 8 zápasů, ve dvou klubech (Eastbourne a Welling) byl na hostování. V létě minulého roku už jej pak ulovil avizovaný Arsenal.

Debut za Gunners přišel brzy. V kvalifikaci Ligy mistrů proti Udinese, když střídal zraněného Djoroua. Ligová premiéra byla pak ještě ostřejší, hned ve 2. kole, doma proti Liverpoolu. Bohužel zanedlouho přišla zranění. Nejprve v říjnu drobné zranění kolene, na konci listopadu už to ale bylo horší. Poranil si záda a do dalšího zápasu naskočil až koncem února.

I přes tyto neduhy stihl odehrát sympatických 12 zápasů, v 7 případech nastoupil od začátku. Stihl už také dostat červenou kartu, a to v jednom z nejhorších zápasů v historii klubu. Ano, bylo to proti Manchesteru United, který Kanonýrům nadělil krutý výsledek 2:8.

Názor autora:
Bohužel se ho, jako většiny hráčů Arsenalu, drží smůla na zranění (nebo spíše špatná práce medical týmu), takže jsem ho mockrát hrát neviděl. Jeho srdce ale bije pro Arsenal už odmala a Wenger má tak zaručeno, že na hřišti nic neodflákne a je schopen tam nechat duši. Tohle si myslím je jeden z faktorů, který Arsenalu chybí k tomu, aby konečně získal nějakou trofej.

Fakta:
Jméno: Carl Daniel Jenkinson.
Narozen: 8. února 1992 v Harlow, Anglie.
Výška: 185 cm.
Váha: 77 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Arsenal FC.

Žádné komentáře