SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Anglie

Adam Morgan

Nový Robbie Fowler? Možná...Dnes si něco povíme o Adamu Morganovi, který má obrovské střelecké vlohy a mohl by se tát stejně slavným jako právě jeho fotbalový vzor.
"Přišel jsem z Halewoodu (část Merseyside) a vyrostl jsem v Liverpoolu, kterému jsem fandil. Robbie Fowler byl můj hrdina. Když jsem zrovna opravdu začal rozumět fotbalu, tak on byl nejlepší. Hrál levou nohou, stejně jako já, takže se ho vždy snažím napodobovat," neskrývá svůj obdiv k legendě Reds teprve 17letý útočník s obrovským střeleckým fondem. "Myslím, že jsem vstřelil 80 gólů za sezonu, když jsem hrál za tým do 10 let. Na to nikdy nezapomenu," hrdě prohlásil pro server givemefootbal.com.

Ano, Morgan má neskutečně skvělý čich na góly. Dokonalý výběr místa, chladnokrevné zakončení...V minulé sezoně, vstřelil za tým do 18 let 18 gólů v pouhopouhých 16 utkáních. Celkově ve všech soutěžích nakonec zaokrouhlil číslo na 20. Je to pravý scouser a jak sám pro oficiální stránky Liverpoolu nedávno prohlásil, miluje střílet góly do sítě Manchesteru United, největšího rivala klubu jeho srdce.

V dosavadní sezoně vstřelil už 10 branek, nastoupil už párkrát i za rezervu, ale abychom ho zase jen nepřechválili, mohlo těch gólů být mnohem více. V posledních zápasech se mu v koncovce vůbec nedařilo, kolikrát spálil i nemožné, ale vzhledem k jeho věku to je zcela normální věc, že se někdy hold zasekne. Jeho kouzelná levačka prostě není vždy geniální. Fanoušci LFC si jej však oblíbili natolik, že momentálně si podstatná část přeje, aby dostal šanci v a-týmu, jelikož tam není skoro nikdo schopen vstřelit gól. Za očekáváním zůstávají jak Suarez, tak i Carroll, a proto někteří volají po povolání Morgana. Jiní jsou zase pro to, aby hezky dozrál v akademii, prý jeho čas ještě nenadešel. Je moc mladý.

Na konci loňské sezony byl i s anglickou reprezentací na MS do 17 let, tam však gól nevstřelil. Nyní už je členem týmu do 19 let. Mnozí experti jej nepovažují za talent, který by vynikal v několika aspektech hry, ale žasnou právě nad jeho střeleckými schopnostmi. Zdobí ho ovšem i poměrně dobré zrychlení a taky umí přihrát, není to vyhlášený sobec.

Liverpool si jej samozřejmě hodně cení, a i proto v červenci 2011 s ním podepsal kontrakt až do roku 2014.

Názor autora:
On a Suso jsou moji nejoblíbenější hráči v akademii LFC. Nerád říkám o někom, že je nový ten a ten, ale v tomto případě si nemohu pomoct: tento chlapec bude dalším Robbiem Fowllerem! Prostě u něj cítím, že se prosadí a ne, že naopak bude jedním z mnoha těch, kteří svůj potenciál nenaplnili. Doufám, že se tak opravdu stane, protože Kopities potřebují opět někoho, kdo dává góly jako na běžícím pásu.

Fakta:
Jméno: Adam Morgan.
Výška: 179 cm.
Váha: ??
Narozen: 21. dubna 1994 v Liverpoolu, Anglie.
Pozice: útočník.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře